לקבוע מחירי העברה

איך קובעים מחירי העברה?

מחירי העברה מייצגים את המחירים שנקבעים ביחס לעסקה שמבוצעת בין שתי חברות קשורות. בגלל שהחברות קשורות והתשלום של המיסים למעשה יוצא מאותו כיס, יש להן אינטרס לנסות להפחית אותו עד כמה שאפשר. אז כדי לעשות את זה, מה שהחברות מנסות זה לקבוע מחיר גבוה במדינות שבהן המס נמוך – אך להצהיר על רווחים נמוכים במדינות שבהן המיסים גבוהים.

במילים אחרות, קביעת מחירי העברה יכולה להיות חלק מתכנון מס רחב יותר. כמובן שבשביל לבצע תכנון מס בצורה כזו ובאופן חוקי, יש להכיר את התקנות השונות ולהביא אותן בחשבון. במקביל, ייתכן ויהיה צורך להתייעץ עם בעלי מקצוע. ברוב המקרים, בעלי המקצוע הרלוונטיים עבור התייעצות עם נציגים של חברות שרוצים לקבוע מחירי העברה הם רואי חשבון או יועצי מס.

על מה חלים מחירי העברה?

מחירי העברה חלים על כל סוג של מוצר שמחליף ידיים בין החברות הקשורות. אבל אם נכנסים אל עובי הקורה, רואים למשל את ההשפעה של התנהלות כזו על מחירים של מוצרים, שירותים, עסקאות פיננסיות, העברת ידע וכן הלאה. במקביל, יש מקומות שבהם מתמקדים במחירי העברה של שימוש בקניין רוחני או ניצול משאבים קיימים של החברה.

המשמעות של זה שמחירי העברה יכולים לחול פחות או יותר על כל סוג של מוצר או שירות, היא שמדובר בנושא רחב שמחייב היערכות מוקדמת. אם לא נערכים בצורה נכונה אל הנושא הזה, יכול להיות שהאופן שבו יתבצע התכנון של מחירי העברה לא יהיה חוקי. אז כדי למנוע את זה, בודקים מראש מה מקובל בכל ענף ביחס למחירי העברה. לאחר מכן, מתעדכנים בלשון החוק תוך כדי התייעצות עם בעלי מקצוע שמכירים את הנושא.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s